Aktuálně lze objednat pouze zboží skladem.

BJJ - brazilské jiu-jitsu | Nákupní rádce

Pokud sháníte dárek pro jiujiteiro, neboli zápasníka v brazilském jiu-jitsu (BJJ) nebo potřebujete poradit, co za výbavu koupit pro trénink BJJ, jste zde správně.

Nezapomeňte, že při nákupu u nás na FITexpert.cz můžete získat tyto výhody:

✅ Lhůta na výměnu zboží 30 dní (možno prodloužit na 60 či 90 dní) - případný nevhodný dárek vyměníte po Vánocích
✅ Dopravné zdarma od 2700 Kč
✅ Sleva 5 % na zboží pro registrované zákazníky

BJJ - braziliian jiu-jitsu

BJJ je bojové umění, které se převážně zaměřuje na boj na zemi. BJJ vzniklo v Brazílii v 20. století a je odvozeno z japonského jiu-jitsu. BJJ se zaměřuje na techniky, které umožňují menším a slabším lidem porazit větší a silnější protivníky. Převážně pomocí škrcení a pák - nebo-li využití fyziky a lidské anatomie. BJJ se celosvětově stalo velice populární v posledních letech, jde o základ a součást MMA a tvůrci BJJ stáli také na začátku UFC - nejprestižnější MMA organizace ne světě. BJJ obsahuje "dva světy", klasické BJJ v kimonech a modernější pojetí no-gi BJJ bez kimon, obojí lze trénovat současně nebo se soustředit jen na jedno.
My už jsme za ty roky vybavili spoustu nadšenců do brazilského jiu-jitsu. Od amatérů pro větší profíky. Rádi vybavíme i toho tvého jiujiteiro, pokud pro něj hledáš vhodný dárek, nebo přímo tebe.

Drobné dárky a doplňky pro každého BJJ nadšence

Na začátek pár tipů na dárky pro jiujiteiro, se kterými neuděláte chybu. Např. balzámy a masti na zmírnění bolesti namožených svalů, masážní válec či masážní pistole pro jejich uvolnění a regeneraci. Švihadlo pro lepší kardio - nesmí chybět v repertoáru žádného bojovníka. Deodorizér se zajímavými grafickými vzory, který zajistí, že vybavení nebude zapáchat a prodlouží jejich životnost, atp. 

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kimona pro brazilské jiu-jitsu

Kimona (gi) pro BJJ jsou speciální. Jsou podobně houževnaté jako kimona na judo, protože musí snést velké tahání, ale liší se střihem (je hlavně užší). Používají se různé hmotnosti materiálu používaného na vršek kimona, běžná hodnota je 350-450 gsm, tyto hodnoty by měly vyhovovat v podstatě každému. Vyšší nebo nižší hodnoty jsou už pak vhodné pro ty, kteří vědí, že hledají právě to (ultralehké kimona vhodné pro časté cestování, těžké gi komplikující protivníkovi úchopy). Součástí některých kimon je i bílý pás, proto jsou tyto kimona extra vhodné pro začátečníky, protože nemusí kupovat pás samostatně, ale získají jej již v ceně kimona. 

✅ Lhůta na výměnu zboží (např. výměna velikosti) je u nás 30 dní (možno prodloužit na 60 či 90 dní)

TIP: Značení velikosti gi je specifické, ale u všech BJJ kimon z naší nabídky najdete v popisu velikostní tabulku - člověk se musí ideálně "trefit" do výšky i váhy. Pokud to nejde ideálně, tak je třeba v tabulce preferovat správnou výšku a hmotnost nadhodnotit. 

.
.
.
.
.
.

MMA šortky

Nenechte se zmást, MMA šortky se skutečně hodí i pro BJJ. Pod kimono je nikdo nenosí, ale uplatní se u no-gi BJJ / grapplingu. Tam se nepoužívají klasické dlouhé kalhoty, protože by měl soupeř výhodu navíc (možnost za ně chytit). Šortky pro BJJ mohou být kratší nebo delšího střihu, ale musí být houževnaté a musí bezpečně sedět a neshrnovat se v pase. Většinou používají dvoucestný uzavírací systém se stahovací šňůrkou a překrývajícím suchým zipem. 

TIP: U nás můžete mít přímo i šortky a jiné oblečení, které oblékají nejlepší zápasníci na světě v nejprestižnější MMA organizaci na světě - UFC.

.
.
.
.
.
.

Volnočasové oblečení s tématikou BJJ

S tričkem na běžné nošení s motivy brazilského jiu jitsu nemůžete šlápnout vedle.

.
.
.

Chrániče zubů

Chrániče zubů jsou nezbytným vybavením pro jakékoliv kontaktní sporty. Že je BJJ bez úderů a kopů? Ano je, ale při tzv. sparingu, kdy do sebe borci jedou naplno, lehce přistane loket, kop nebo úder - samozřejmě nechtěně. Každopádně je chránič zubů v BJJ "must have" - nutný. Rekonstrukce chrupu je drahý špás a tak by si své zuby měl každý maximálně chránit. Chrániče zubů jsou ve dvou velikostech, pro děti a pro dospělé (respektive od 12 let).  Správné padnutí zajistí vytvarování na chrup daného člověka, které probíhá tvarováním přímo v puse po tepelném uvolnění materiálu chrániče.

TIP: Nejpřesnější vytvarování a tedy nejlepší pohodlí a ochranu poskytují chrániče zubů Opro s označením Instant Custom-FIT.

.
.
.

Funkční oblečení pro trénink

Ať už jde o jakýkoliv trénink, technický, kardio nebo síla, hodí se funkční sportovní oblečení, na které je spoleh a které přináší lepší komfort. U nás máte na výběr ze stovek produktů světoznámých značek Venum a Under Armour.

.
.
.
.
.
.

Tašky a batohy

Do batohu nebo sportovní tašky? To je na preferenci každého jednotlivce. V něčem se to vybavení na trénink a zápas přenést musí. A proč nemít kvalitní výrobek, který reprezentuje a dělá radost. Existují dokonce konvertibilní tašky, které lze jednoduše nosit jako batoh a naopak. Pro zapálené trénující se hodí část zavazadla s mřížkou pro lepší větrání propocených věcí a samozřejmě zavazadlo musí být dostatečně prostorné pro celou výbavu.

.
.
.

To rozhodně není všechno, co můžeme pro trénink a soutěžení v BJJ nabídnout. Jen takový lehký nástřel toho nejdůležitějšího. Prohlédněte si celou nabídku vybavení pro bojové sporty nebo celou nabídku sportovního oblečení.

Při nákupu u nás na FITexpert.cz můžete získat tyto výhody:

✅ Lhůta na výměnu zboží 30 dní (možno prodloužit na 60 či 90 dní) - případný nevhodný dárek vyměníte po Vánocích
✅ Dopravné zdarma od 2700 Kč
✅ Sleva 5 % na zboží pro registrované zákazníky