Muay Thai - thajský box | Nákupní rádce

Pokud sháníte dárek pro thajského boxera nebo potřebujete poradit, co za výbavu koupit pro trénink Muay Thai, jste zde správně.

Nezapomeňte, že při nákupu u nás na FITexpert.cz můžete získat tyto výhody:

✅ Lhůta na výměnu zboží 30 dní (možno prodloužit na 60 či 90 dní) - případný nevhodný dárek vyměníte po Vánocích
✅ Dopravné zdarma od 2700 Kč
✅ Sleva 5 % na zboží pro registrované zákazníky

Thajský box

Muay Thai neboli thajský box, je thajské plno-kontaktní bojové umění, které má více než tisíciletou tradici. Tento bojový sport používá kromě pěstí také lokty, kolena a chodidla. Muay Thai se stal populárním po celém světě v 20. a 21. století a má silnou členskou základnu i v ČR.
A my už jsme za ty roky vybavili spoustu nadšenců do thajského boxu. Rádi vybavíme i toho tvého nebo přímo tebe.

Drobné dárky a doplňky pro každého thajského boxera

Na začátek zde máme pár tipů na dárky pro thajské boxery, se kterými neuděláte chybu a které se budou hodit každému a zároveň nezruinují rozpočet. Např. balzámy a masti na zmírnění bolesti namožených svalů, masážní válec či masážní pistole pro jejich uvolnění a regeneraci. Švihadlo pro lepší kardio - nesmí chybět v repertoáru žádného boxera. Deodorizér se zajímavými grafickými vzory, který zajistí, že vybavení (např. boxovací rukavice) nebude zapáchat a prodlouží jejich životnost. Obligátní boxerské bandáže, kterých není nikdy dost nebo tip číslo jedna a to reflexní boxovací míček pro individuální trénink koordinace a přesnosti úderů.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Boxerské rukavice

Boxerské rukavice jsou základním vybavením pro každého Nak Muay, tedy thajského boxera.  Poskytují ochranu pro ruce, prsty a zápěstí a samozřejmě i pro sparinga na druhé straně úderové plochy rukavic :-) Jednotlivé boxerské rukavice se liší především materiály. Platí, že čím dražší rukavice, tím by měly vydržet déle.  V naší nabídce naleznete jen kvalitní vybavení od etablovaných značek pro každého boxera, profesionálního i úplného začátečníka. Kvalitní boxerky začínají na ceně lehce nad 1000 Kč. Nekupují se podle velikosti (jako např. oblečení), ale podle jejich váhy (v uncích - jednotka Oz) - ta se vztahuje k výkonnosti toho, kdo je používá a jeho hmotnosti. Viz článek Jak vybrat rukavice na box.

TIP: Klidně se odvažte a kupte boxerské rukavice s unikátním grafickým motivem. Nechcete přeci darovat "běžné dělníky", ale něco speciálního!

.
.
.
.
.
.

Šortky pro thajský box

Muay Thai šortky jsou specifické. Svým střihem, materiály a designem. Nerozlučně tak takové šortky patří do výbavy každého thajského boxera. My máme v nabídce ty nejkvalitnější kousky, většinou vyrobené přímo u zdroje - v Thajsku.

TIP: Dejte pozor na výběr velikosti. Značka Venum má posunuté velikosti, jejich značená velikost odpovídá běžné velikosti o 1-2 čísla menší. Např. pokud potřebujete šortky M, u Venum šortek vyberte L nebo klidně XL. Tyto informace jsou ale vždy přímo u produktů ;-)

.
.
.
.
.
.

Volnočasové oblečení s tématikou Muay Thai

S tričkem na běžné nošení s motivy thajského boxu nemůžete šlápnout vedle.

.
.
.
.
.
.

Chrániče holení a nártů

Chrániče holení jsou stěžejní chrániče pro trénink a amatérské zápasy. Je nutno pořídit "plnotučné" chrániče, které budou dostatečně chránit a není radno šetřit - to se pak projeví na kvalitě a životnosti. Jejich velikost lze jednoduše vybrat pouze na základě nejčastější konfekční velikosti v šatníku. 

TIP: Pokud vás netlačí rozpočet, sáhněte po chráničích Venum z řady Elite. Jejich kvalita a ochrana se projeví na každém tréninku.

.
.
.
.
.
.

Chrániče zubů

Chrániče zubů jsou nezbytným vybavením pro jakékoliv kontaktní sporty. Rekonstrukce chrupu je drahý špás a tak by si své zuby měl každý maximálně chránit. Chrániče zubů jsou ve velikosti pro děti a pro dospělé (respektive od cca 12 let nahoru), vytvarování na chrup daného člověka probíhá tvarováním přímo v puse po tepelném uvolnění chrániče.

TIP: Nejpřesnější vytvarování a tedy nejlepší pohodlí a ochranu poskytují chrániče zubů Opro s označením Instant Custom-FIT.

.
.
.

Suspenzory

Nikdo jistě nepochybuje o nutnosti ochránit v muay thai rozkrok :-) Nejčastěji se pro thajský box používají suspenzory s pevnou vložkou, klidně i kovovou. Velikost vyberete jednoduše - podle konfekční velikosti běžně nošeného oblečení.

TIP: Nekupujte levné suspenzory, ale zaměřte se na ty z druhé strany cenového spektra. Mezi nejprodávanější patří Venum Challenger a Competitor.

.
.
.

Přilby na ochranu hlavy

V bojovém umění, kde tvrdé údery, kopy a lokty na tréninku či závodech "lítají ze všech stran" je kvalitní ochrana hlavy velice důležitá. My pro vás máme helmy, na které spoléhají i ti nejlepší bojovníci na světě.

.
.
.

Funkční oblečení pro trénink

Ať už jde o jakýkoliv trénink, technický, kardio nebo síla, hodí se funkční sportovní oblečení, na které je spoleh a které přináší lepší komfort. U nás máte na výběr ze stovek produktů světoznámých značek Venum a Under Armour.

.
.
.
.
.
.

Tašky a batohy

Do batohu nebo sportovní tašky? To je na preferenci každého jednotlivce. V něčem se to vybavení na trénink a zápas přenést musí. A proč nemít kvalitní výrobek, který reprezentuje a dělá radost. Existují dokonce konvertibilní tašky, které lze jednoduše nosit jako batoh a naopak. Pro zapálené trénující se hodí část zavazadla s mřížkou pro lepší větrání propocených věcí a samozřejmě buď taška či batoh musí pojmout rozměrově obsáhlou výbavu thajského boxera a to včetně chrániče holení či helmy.

.
.
.

To rozhodně není všechno, co můžeme pro trénink a soutěžení v thajském boxu nabídnout. Jen takový lehký nástřel toho nejdůležitějšího. Prohlédněte si celou nabídku vybavení pro bojové sporty nebo celou nabídku sportovního oblečení.

Při nákupu u nás na FITexpert.cz můžete získat tyto výhody:

✅ Lhůta na výměnu zboží 30 dní (možno prodloužit na 60 či 90 dní) - případný nevhodný dárek vyměníte po Vánocích
✅ Dopravné zdarma od 2700 Kč
✅ Sleva 5 % na zboží pro registrované zákazníky