Muay Thai - thajský box | Nákupní rádce

Pokud sháníte dárek pro thajského boxera nebo potřebujete poradit, co za výbavu koupit pro trénink Muay Thai, jste zde správně.

Nezapomeňte, že při nákupu u nás na FITexpert.cz můžete získat tyto výhody:

✅ Lhůta na výměnu zboží 30 dní (možno prodloužit na 60 či 90 dní) - případný nevhodný dárek vyměníte po Vánocích
✅ Dopravné zdarma od 2700 Kč
✅ Sleva 5 % na zboží pro registrované zákazníky

Thajský box

Muay Thai neboli thajský box, je thajské plnokontaktní bojové umění, které má více než tisíciletou tradici. Tento bojový sport používá kromě pěstí také lokty, kolena a chodidla. Muay Thai se stal populárním po celém světě v 20. a 21. století a má silnou členskou základnu i v ČR.
A my už jsme za ty roky vybavili spoustu nadšenců do thajského boxu. Rádi vybavíme i toho tvého nebo přímo tebe.

Drobné dárky a doplňky pro každého thajského boxera

Na začátek zde máme pár tipů na dárky pro thajské boxery, se kterými neuděláte chybu a které se budou hodit každému a zároveň nezruinují rozpočet. Např. balzámy a masti na zmírnění bolesti namožených svalů, masážní válec či masážní pistole pro jejich uvolnění a regeneraci. Švihadlo pro lepší kardio - nesmí chybět v repertoáru žádného boxera. Deodorizér se zajímavými grafickými vzory, který zajistí, že vybavení (např. boxovací rukavice) nebude zapáchat a prodlouží jejich životnost. Obligátní boxerské bandáže, kterých není nikdy dost nebo tip číslo jedna a to reflexní boxovací míček pro individuální trénink koordinace a přesnosti úderů.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Boxerské rukavice

Boxerské rukavice jsou základním vybavením pro každého Nak Muay, tedy thajského boxera.  Poskytují ochranu pro ruce, prsty a zápěstí a samozřejmě i pro sparinga na druhé straně úderové plochy rukavic :-) Jednotlivé boxerské rukavice se liší především materiály. Platí, že čím dražší rukavice, tím by měly vydržet déle.  V naší nabídce naleznete jen kvalitní vybavení od etablovaných značek pro každého boxera, profesionálního i úplného začátečníka. Kvalitní boxerky začínají na ceně lehce nad 1000 Kč. Nekupují se podle velikosti (jako např. oblečení), ale podle jejich váhy (v uncích - jednotka Oz) - ta se vztahuje k výkonnosti toho, kdo je používá a jeho hmotnosti. Viz článek Jak vybrat rukavice na box.

TIP: Klidně se odvažte a kupte boxerské rukavice s unikátním grafickým motivem. Nechcete přeci darovat "běžné dělníky", ale něco speciálního!

.
.
.
.
.
.

Šortky pro thajský box

Muay Thai šortky jsou specifické. Svým střihem, materiály a designem. Nerozlučně tak takové šortky patří do výbavy každého thajského boxera. My máme v nabídce ty nejkvalitnější kousky, většinou vyrobené přímo u zdroje - v Thajsku.

TIP: Dejte pozor na výběr velikosti. Značka Venum má posunuté velikosti, jejich značená velikost odpovídá běžné velikosti o 1-2 čísla menší. Např. pokud potřebujete šortky M, u Venum šortek vyberte L nebo klidně XL. Tyto informace jsou ale vždy přímo u produktů ;-)

.
.
.

Volnočasové oblečení s tématikou Muay Thai

S tričkem na běžné nošení s motivy thajského boxu nemůžete šlápnout vedle.

.
.
.
.
.
.

Chrániče holení a nártů

Chrániče holení jsou stěžejní chrániče pro trénink a amatérské zápasy. Je nutno pořídit "plnotučné" chrániče, které budou dostatečně chránit a není radno šetřit - to se pak projeví na kvalitě a životnosti. Jejich velikost lze jednoduše vybrat pouze na základě nejčastější konfekční velikosti v šatníku. 

TIP: Pokud vás netlačí rozpočet, sáhněte po chráničích Venum z řady Elite. Jejich kvalita a ochrana se projeví na každém tréninku.

.
.
.
.
.
.

Chrániče zubů

Chrániče zubů jsou nezbytným vybavením pro jakékoliv kontaktní sporty. Rekonstrukce chrupu je drahý špás a tak by si své zuby měl každý maximálně chránit. Chrániče zubů jsou ve velikosti pro děti a pro dospělé (respektive od cca 12 let nahoru), vytvarování na chrup daného člověka probíhá tvarováním přímo v puse po tepelném uvolnění chrániče.

TIP: Nejpřesnější vytvarování a tedy nejlepší pohodlí a ochranu poskytují chrániče zubů Opro s označením Instant Custom-FIT.

.
.
.

Suspenzory

Nikdo jistě nepochybuje o nutnosti ochránit v muay thai rozkrok :-) Nejčastěji se pro thajský box používají suspenzory s pevnou vložkou, klidně i kovovou. Velikost vyberete jednoduše - podle konfekční velikosti běžně nošeného oblečení.

TIP: Nekupujte levné suspenzory, ale zaměřte se na ty z druhé strany cenového spektra. Mezi nejprodávanější patří Venum Challenger a Competitor.

.
.
.

Přilby na ochranu hlavy

V bojovém umění, kde tvrdé údery, kopy a lokty na tréninku či závodech "lítají ze všech stran" je kvalitní ochrana hlavy velice důležitá. My pro vás máme helmy, na které spoléhají i ti nejlepší bojovníci na světě.

.
.
.

Funkční oblečení pro trénink

Ať už jde o jakýkoliv trénink, technický, kardio nebo síla, hodí se funkční sportovní oblečení, na které je spoleh a které přináší lepší komfort. U nás máte na výběr ze stovek produktů světoznámých značek Venum a Under Armour.

.
.
.
.
.
.

Tašky a batohy

Do batohu nebo sportovní tašky? To je na preferenci každého jednotlivce. V něčem se to vybavení na trénink a zápas přenést musí. A proč nemít kvalitní výrobek, který reprezentuje a dělá radost. Existují dokonce konvertibilní tašky, které lze jednoduše nosit jako batoh a naopak. Pro zapálené trénující se hodí část zavazadla s mřížkou pro lepší větrání propocených věcí a samozřejmě buď taška či batoh musí pojmout rozměrově obsáhlou výbavu thajského boxera a to včetně chrániče holení či helmy.

.
.
.

To rozhodně není všechno, co můžeme pro trénink a soutěžení v thajském boxu nabídnout. Jen takový lehký nástřel toho nejdůležitějšího. Prohlédněte si celou nabídku vybavení pro bojové sporty nebo celou nabídku sportovního oblečení.

Při nákupu u nás na FITexpert.cz můžete získat tyto výhody:

✅ Lhůta na výměnu zboží 30 dní (možno prodloužit na 60 či 90 dní) - případný nevhodný dárek vyměníte po Vánocích
✅ Dopravné zdarma od 2700 Kč
✅ Sleva 5 % na zboží pro registrované zákazníky