VIRIDIAN nutrition Balanced Amino Acid Complex 90 kapslí

Kód: GF_2416
769 Kč 687 Kč bez DPH
Odesíláme za 5-10 dnů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balanced Amino Acid Complex - Viridian

Komplexní směs volných forem všech osmi esenciálních aminokyselin (L-Tryptophan, L-Threonin, L-Methionin, L-Valin, L-Isoleucin, L-Lysin, L-Fenylalanin, L-Leucin) a semiesenciální aminokyseliny L-Histidin, v organických formách a ve speciálním stechiometrickém poměru, sestaveném dle doporučení WHO (Světová Zdravotnická Organizace)*. Esenciální aminokyseliny jsou takové aminokyseliny, které lidský organismus nedokáže syntetizovat a musí být do organismu dodávány s potravou.

Esenciální aminokyseliny se v organismu neskladují, to znamená, že aminokyseliny, které nejsou hned zabudovány do vytvářených proteinů, jsou odstraněny a vyloučeny močí. Proto nelze konzumovat potraviny bohaté na esenciální aminokyseliny "do zásoby", ale příjem musí být pokud možno stálý a rovnoměrný v dlouhodobém měřítku.

Syntéza semiesenciálních aminokyselin není dostatečná v období intenzivní zátěže a růstu. Jsou tedy esenciální pro děti a velmi důležité pro jedince vystavené nadměrnému fyzickému stresu. Semiesenciální aminokyselina Histidin patří k aminokyselinám, které se příliš neobjevují ve volné formě na běžném trhu doplňkové výživy a to zejména díky vyšší pořizovací ceně. Při výzkumech byla zjištěna nízká hladina této látky v krvi osob, trpících revmatickým zánětem kloubů a celkovou únavou. Jedním z hlavních důvodů je fakt, že aminokyselina histidin je základním stavebním kamenem karnosinu, který se aktivně podílí na odbourávání kyseliny mléčné z organizmu.

*Jednotlivé aminokyseliny je nezbytné konzumovat ve správných dávkách a poměrech. Například - jestliže strava obsahuje 100% denní příjem všech aminokyselin s výjimkou jediné, například histidinu, u které příjem není dostatečný a je např. poloviční, následkem může být poloviční proteosyntéza (poloviční tvorba, či regenerace svalové hmoty).

Zaměření

  • Ochrana svalové hmoty – antikatabolický účinek
  • Stimulace syntézy bílkovin – anabolický účinek
  • Regenerace, rekonvalescence

Čistota produktu

  • Svou čistotou a složením splňuje tento produkt parametry kategorie Kosher
  • Všechny složky jsou 100% aktivní
  • Použita je výhradně forma kvalitních kapslí rostlinného původu, s obsahem "volného" prášku (značka Viridian Nutrition nevyužívá formu levnějších tablet z důvodu vysokého obsahu balastních "pojiv a lepidel", která mohou tvořit až 50% tablety)
  • Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ozařované složky
  • Neobsahuje složky živočišného původu: vhodné pro vegany
  • Neobsahuje konzervační prostředky, umělá barviva, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý, kyselinu stearovou

 

Nutriční informace

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty: 1 kapsle obsahuje
L-Leucin 130mg
L-Fenylalanin 130mg
L-Valin 66mg
L-Methionin 50mg
L-Lysin 100mg
L-Threonin 50mg
L-Histidin 76mg
L-Tryptofan 20mg
L-Isoleucin 76mg
Kapsle rostlinného původu 120mg
Energetická hodnota ve 100g je 1700kJ / 400kcal 13,91kJ/3,28kcal

Potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce.

Dávkování - sportovní výživa (výkon, ochrana svalové hmoty):
Berte 5-6 kapslí bezprostředně (10-20 min) před zahájením posilovacího tréninku, doporučujeme zapít před-tréninkovým stimulačním nápojem, popřípadě džusem, nebo šťávou tak aby došlo k ideální "chuťové" stimulaci a "nastartování" trávicího systému. Doporučená kombinace: aminokyseliny BCAA (synergický účinek).

Doporučené použití

DistribuceEU
DávkováníBerte tři kapsle denně, vždy po jídle, zapijte dostatečně vodou.
Balení90 kapslí
Rozměry obalu (cm)12x8x8

Doplňkové parametry

Kategorie: Komplexní aminokyseliny
Balení: 90 kapslí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: